اولین رویداد انگیزشی ساخت بازی های بومی رایانه ای و موبایل
3 دی 1395

اتاق فرار چیست
پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷
0 نظر
289 بازدید

اتاق فرار چیست؟
اتاق فرار، همچنین به عنوان "بازی فرار" شناخته می شود، یک بازی ماجراجویی فیزیکی است که در آن بازیکنان با استفاده از سرنخ، نکات و استراتژی برای حل مسائلی که در دست دارند، یک سری از پازل ها و معماها را حل می کنند.

اتاق های فرار ممکن است از اتاق های بزرگ، اتاق تک و یا اتاق های چندتایی تشکیل شده باشند. به بازیکنان یک محدودیت زمانی مشخص برای پیداکردن دادن معماها و طرح های مخفی که در داخل اتاق پنهان شده است، داده می شود. اتاق فرار از بازی های ویدئویی "فرار از اتاق" الهام گرفته شده است.


اما چه چیزی در داخل اتاق فرار اتفاق می افتد؟

روند کار بدین صورت است که مسئول اتاق (راهنمای اتاق فرار)پس ازتوضیحات در خصوص داستان بازی و قوانین شما را به سمت اتاق هدایت می کند گروه شما که متشکل از ۳ الی ۶ نفر می باشید همگی وارد اتاق می شوید.

سپس گروه شما ۶۰ دقیقه فرصت دارید تا در اتاق جستجو کنید و سرنخ های معمای طراحی شده را پیدا کنید و پازل اتاق را حل نمایید.

 

چه کسانی به اتاق فرار می روند؟
اتاق فرار برای همه افرادی است که دوست دارندکه از بازی های غیر دیجیتال وگروهی لذت ببرند وهمچنین  دنبال چیزی جدید برای سرگرمی هستند. این گروه از افراد می تواند یک گروه از دوستان، اعضای خانواده، و یا همکاران شما باشند.شما می توانید تیم خود را بسازیدو دراین بازی مهیج شرکت کنید.

اتاق فرار برای تیم سازی عالی است. هنگامی که درب بسته می شود، گروه شما بر هدف منحصر به فرد همکاری و تلاش برای فرار تمرکز خواهد کرد. بعضی از شرکت ها جهت آزمون پرسنل خود در خصوص کار تیمی و همکاری گروهی و یا تیم های ورزشی در این اتاق های فرار شرکت میکنند.

سبک ها و قالب های(تم) اتاق فرار

تم اتاق های فرار عموما از داستان های مختلفی از قیبل حل معماهای جنایی و پلیسی  - ترسناک - باستانی - دزدی - فرار از زندان - زامبی ها و... تشکل شده است.

 

 

نویسنده: امیر حاتمی
escaperoom
time room
escape room
معما
سرگرمی
بازی
اتاق زمان
اتاق فرار
نام
ایمیل
متن نظر
عبارت داخل تصویر
 
تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مروبطه می باشند و فعالیتهای این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران می باشد.